GÜLÜMSEMENİN GÜCÜ

Ağzımız iletişim kurmamızı sağlayan başlıca organımız olupt, etrafımızdakilerin dikkatini çeker. Bu nedenle, eski zamanlardan beri dişlerin güzel olmasının, çekici ve bakımlı bir vücudun en iyi ” kartvizit ” olmasında şaşılacak bir şey yoktur. Dolayısıyla, diş hekiminizden sadece işlevsel açıdan mükemmel değil, bundan da önemlisi estetik yönden de daha iyi sonuçlar beklemek artık hakkınız olmuştur.

Modern diş hekimliği kaybedilen dişleri yenilemek ve özgüveni arttırmak suretiyle bu istekleri yerine getirebilmektedir. Kemik greftine ihtiyaç duyulan durumlarda, diş hekimi doğal kökenli, onaylı ve vücudun mükemmel uyum gösterdiği malzemelere güvenebilmektedir. Söz konusu ürünler prestijli uluslararası bilim dergilerinde yayınlanan birçok klinik çalışmada da doğrulandığı gibi, tedavinin kusursuz olmasını garanti altına almaktadır.

Bu ürünler, uluslararası prestijli bilimsel dergilerde yayınlanmış birçok klinik çalışmada da belirtildiği gibi mükemmel iyileşmeyi garanti ederler.

KEMİK KAYBININ BAŞLICA NEDENLERİ

Diş yuvası kemik kaybının nedenleri yükseklik ve genişlik bakımından birkaç nedene bağlıdır:

  Travmaya bağlı bir veya birkaç dişin kaybedilmesi

  Bir veya birkaç dişin çekilmesi veya uzun sğre çıkarılabilir protez kullanılması sonucunda kemik atrosifi (körelmesi) gelişmesi

  Diş plağına ve tartara neden olan bakterilerden kaynaklı diş etinin iltihaplı ve dejeneratif hastalıkları ve diş için kullanılan destek aparatları dental plak ve tartarın (periodontitis) sebebidir.

To solve these frequent problems and guarantee the stability both of natural teeth and
eventually dental implants, it is necessary to augment the volume of alveolar bone with the use of bone grafting materials.

YENİDEN KEMİK OLUŞTURMA NEDENLERİ

  Diş implantı uygulanması: Diş eti yuvası kemiği boyutlarının implantın güvenli şekilde çakılmasına yetmeyecek kadar küçük olması.

  Diş eti hastalığı: Dişin diş yuvası kemiği içindeki yatağını kemikleri ve diş eti bağ dokularını yıkıma uğratan bakteri enfeksiyonları neticesinde zaman içinde kaybetmesi.

  Büyük ölçekli kemik hasarı: Travma veya dejeneratif patolojiler (tümörler) tarafından yıkıma uğratılan maksillofasiyal ( çene ve yüzdeki) anatomik birimlerin kısmen ya da tamamen yeniden oluşturulmalarının gerekmesi.

  Maksiller (üst çene) sinüsünde hava boşluğu oluşması: Arka maksilla (üst çene) bölgesinde oluşan geniş çaplı kayıpların implant uygulanabilmesi için rehabilite edilmesi.